Hakkımda

Dr.Ilgın Söylemezoğlu

1982 yılında Ankara’da doğdum. İlkokulu ailemin görevi nedeniyle Diyarbakır’da okudum. 2000 yılında Ankara Çankaya Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldum. Üniversite sınavında Türkiye 435. si olarak ilk tercihim olan Hacettepe İngilizce Tıp Fakültesi’ni kazandım. 2006 yılında fakülteyi bitirerek doktor ünvanını ve 2010 yılında da Tıpta Uzmanlık Sınavı sonrası girdiğim Gazi Üniversitesi’nden Nükleer Tıp İhtisasımı aldım. Nükleer tıp uzmanı olarak çalışma hayatıma Ankara A.Y. Onkoloji Hastanesi Nükleer Tıp kliniğinde çalışarak başladım. 2011 yılında büyük oğlum doğdu ve 2014 yılına kadar tipik gelişim gösteren bir çocuğun annesi  olarak hayatıma devam ettim. Bu dönemde Onkoloji Hastanesi’nde Nükleer Tıp alanında özellikle kanser hastaları ile ilgili yoğun deneyim kazandım.

2014 yılında sağlıklı bir gebeliği takiben yaşadığımız talihsizlik sonucu küçük oğlum doğum sırasında bir süre oksijensiz kaldı. İlk yıllarında geleneksel fizik tedavi yaklaşımı ile ilerledik. Oğlum 2.5 yaşındayken Anat Baniel Method® ile tanıştı. Gördüğüm olumlu yöndeki etkiler nedeniyle yöntemin profesyonel eğitimine katılmaya ve etkinliğini daha iyi anlamaya karar verdim.

Ekim 2017 tarihinde başladığım 510 saatlik Anat Baniel Method® Neuromovement®  (ABM®NM®) Temel Eğitimi’ni Ocak 2019’da bitirdim. Sonrasında 174 saatlik Çocukta Uzmanlaşma Eğitimini tamamladım. 2 yılı aşan eğitim süresince dünyanın birçok yerinden gelen aile ve profesyonellerle etkileşime girdim. Yöntemi kaynağından derinlemesine deneyimleme ve öğrenme fırsatı buldum.

ABM®NM® eğitimlerinin yanısıra Hippoterapi (Equine Assisted Therapy) ve Aquaterapi (Halliwick Konsepti-Modül 1) eğitimlerini aldım.

Oğlumun ve benim hayatımda çok önemli etkisi olan bu esasları benzer yollardan geçen ailelerle paylaşmayı ve geleneksel rehabilitasyon yaklaşımına yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyorum.